Wyniki wyszukiwania dla frazy: właściwości Elastomery termoplastyczne TPE

Liczba znalezionych wiadomości: 3

 • 2006-05-21 | Komentarze: 0

  Światowe zużycie elastomerów termoplastycznych

  Światowy popyt na elastomery termoplastyczne ma do 2009 roku wzrastać w tempie 6,2% na rok do wartości 3,1 mln ton. W ujęciu wartościowym wzrost ma być jeszcze większy - 7,4% na rok - ze względu na coraz większą ilość zastosowań wymagających droższych gatunków TPE oraz wysokie ceny energii podwyższające koszty produkcji.

 • 2003-08-27 | Komentarze: 12

  Tworzywa sztuczne stosowane do wytwarzania uszczelnień - rodzaje i właściwości

  Tworzywa sztuczne ze względu na właściwości znalazły zastosowanie we wszystkich dziedzinach, a zatem nie mogło ich również zabraknąć w tak specyficznej dziedzinie, jaką są wszelkiego rodzaju uszczelnienia. Uszczelnienia są stosowane na każdym kroku, począwszy od budownictwa, poprzez motoryzację, a skończywszy na artykułach gospodarstwa domowego i opakowaniach. Uszczelnienia zarówno elastyczne, jak i twarde mogą być wytwarzane z jednego składnika, jak materiały spienione albo materiały lite. Uszczelnienia można wykonywać wcześniej w zakładach przetwórstwa tworzyw sztucznych lub na miejscu montażu.

 • 2002-08-23 | Komentarze: 1

  ELASTOMERY TERMOPLASTYCZNE

  Wymagania dotyczące ochrony środowiska mają wpływ na rozwój technologii umożliwiających bezodpadową produkcję oraz łatwy i ekonomiczny recykling. Termoplastyczne elastomery (TPE) posiadają właściwości gumy a dają się przetwarzać jak termoplasty. Wiele wyrobów produkowanych dotychczas z gumy można z powodzeniem wytwarzać z TPE ze względu na proste przetwórstwo i recykling odpadów bez zmiany właściwości materiału.

Strona 1 z 1
 1